Stévie - sladidlo pro diabetiky, hubnutí i zdravý životní styl

Stévie – sladidlo pro diabetiky, hubnutí i zdravý životní styl

Nenápadná zelená rostlinka, se vstřícnými listy, úzkou lodyhou a příjemným aroma – ano, řeč je o stévii. Stévie se v posledních letech stala velmi populární bylinou, se kterou se můžeme setkat v truhlících za okny a na zahrádkách mnoha domácností. Není se čemu divit, tato blahodárná rostlina nachází uplatnění nejenom v kuchyni diabetiků či lidí, kteří se rozhodli zatočit s kily navíc, ale také v kuchyni těch, kteří preferují zdravý životní styl. Nahradit klasickou sacharózu za tuto bezkalorickou záležitost je rozhodnutím, které ovlivní váš život správným směrem.

Praktické dávkování v tabletách

S touto rostlinou se můžete setkat v mnoha podobách. Někdo preferuje její pěstování a následné zpracování, které avšak může být v běžném životě poněkud složité a časově náročné. Pokud tedy chcete efektivně šetřit čas, tak neváhejte vyzkoušet stévii v tabletách. Je to skvělá alternativa, která je velmi pohodlná na každodenní použití. Nebudete si muset ani zvykat na jiné poměry, co se týče sladivosti. Jedna tabletka totiž sladí stejně tak jako jedna kostka cukru. Dávkování je tedy extrémně jednoduché.

Léčivé účinky, o kterých jste nevěděli

Spousta lidí mí stévii zafixovanou výhradně jako sladidlo. To je ale velmi častý omyl, protože kromě tohoto účinku má tato bylina také spoustu dalších léčivých a příznivých účinků. Pomáhá zlepšovat trávení, efektivně vám pomáhá bojovat proti únavě, a při jejím přežvykování můžete dokonce zlepšit stav svého chrupu. Diuretické a protizánětlivé účinky jsou taktéž samozřejmostí.

 

Proč začít používat stévii?

  • Bezkalorické sladidlo, které je vhodné i při redukční dietě
  • Možnost pro diabetiky, jak si užít sladkých chutí
  • Spousta dalších účinných, pro organismus příznivých látek
  • Pohodlné dávkování prostřednictvím tablet
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.